Hakkımızda

Okulumuz

Hayat Atölyesi Montessori Anaokulumuz Eylül 2016 tarihinde açılmıştır. 3-6 yaş arasındaki çocuklara Montessori felsefesini temel alarak Türkçe ve Fransızca diller ile aynı anda, okul öncesi eğitimi veriyoruz. Okulumuz hafta içi 08:00’dan 18:00’a kadar açıktır. Bu zaman birimi içerisinde çocuklar, gelişimlerine ve yaşlarına uygun tasarlanmış bir çevre içinde, günlük yaşam, duyusal gelişimi, dil eğitimi, Fransızca, İngilizce, bale, drama, fen bilgisi, matematik, müzik, dans, fiziksel gelişim ve sosyal bilgilere yönelik çalışmalara katılırlar.

Kurucumuz

Kurucumuz Ebru KAHRAMAN 1990 Fransa Strasbourg doğumludur. Tüm eğitim-öğretim hayatını Fransa’da tamamlamış, Türkiye ile olan bağlarını hiçbir zaman koparmamıştır. Yüksek öğrenimi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanlığı bölümünde tamamlamıştır. 2 yıl Fransa’da devlet anaokullarında eğitmenlik ve müdürlük görevlerini üstlenmiştir. Bir yıl boyunca da özel eğitim merkezinde eğitmenlik yapıp otizm üzerine akademik çalışma yapmıştır. Montessori sistemiyle öğrencilik yıllarında tanışan kurucumuz, Fransa ve İsviçre’de Montessori eğitimi alıp sertifikalarını tamamlamıştır. Bu özel eğitim geleneksel eğitim sistemine göre çocuğa çok daha etkili olduğunu savunan kurucumuz, çalıştığı anaokullarında bu felsefeyi eğitmenlerine ve müdürlere anlatıp sistemi başarıyla çocuklara sunmuştur. Montessori eğitim sistemi bu sayede Strasbourg Aile ve Sosyal Bakanlığı tarafından seminer konusu olmuş bütün eğitmenlere anlatılmıştır. Kurucumuz 2015 yılında Türkiye’ye dönüş yapıp Özel Piri Reis Okulları’nda Fransızca okul öncesi öğretmenliği yaptı. Montessori sisteminin gerekliliğini tüm yaşamında uygulamış, daha nitelikli ve özgüvenli çocuklar yetiştirebilmek için 2016 yılında Hayat Atölyesi Montessori Anaokulu’nu kurdu. 2020 yılında Fransa Benfeld’de Hayat Atölyesi’nin ikinci şubesini kurdu. 2021 yılında tüm Türkiye’ye pedagojik ve kurumsal destek sağlayabilmek amacıyla Hayat Atölyesi Danışmanlık Hizmetlerini faaliyete geçirmiştir.

Felsefemiz

Hayatın en önemli dönemi üniversite çalışmaları değil, doğumdan altı yaşa kadar olan süredir. Çünkü bu, bir çocuğun gelecekte olacağı yetişkini inşa ettiği dönemdir. Sadece zekâ değil, insanın bütün mümkün becerileri bu dönemde oluşur. Hiçbir yaşta çocuk, zekice bir yardıma, bu dönemde olduğu kadar ihtiyaç duymaz.» Maria Montessori. Hayat Atölyesi Anaokulumuzda Montessori felsefesini kendi felsefemiz olarak belirledik. Maria Montessori’nin de her zaman savunduğu gibi çocuk yetişkinin bir küçük örneği değildir, kendisine özgü bir doğası vardır. Bundan yola çıkarak amacımız, çocuğun gelişimi yolunda çıkan engelleri kaldırıp ona özgürlük tanıyarak rehber olabilmektir. Özel eğitim araçlarıyla hazırlanmış bir çevre içerisinde, çocuklarımız eğitimlerini kendi seçtikleri çalışmalar ve kendi belirledikleri süre içinde geliştirirler. Hayat Atölyesi’nde çocuklar bireysel çalışmalar ile hızlarına göre gelişirler. Çocuğa karşı bu özel bakış açısı kendi özgüvenini geliştirir ve hatalarını kendi kendine düzeltmesini hedefler. Sonuç olarak, hedefimiz çocuklarımızın kendine yeterli bireyler olabilmeleridir. Hayat Atölyesi’nde eğitim, Montessori eğitim sisteminin de özünde olduğu gibi, mutlu ve özgüvenli çocuklar yetiştiren bir hayat eğitimidir.

Eğitim üyelerimiz

Selin PAKSOY

Okul Müdürü

İlkin YEŞİL

Sınıf öğretmeni

Çisil AY

Sınıf öğretmeni

Gaye CİZDAN

Sınıf öğretmeni

Stella SAKA

Müzik öğretmeni

Magalıe Gise Rina ÖZVARDAR

Fransızca öğretmeni

Yaprak Altıntaş

İngilizce öğretmeni

Bedriye ARIKAN

Drama öğretmeni

,

Öykü TANRIKULU

Bale ve Jimnastik Eğitmeni

Scroll to Top