[email protected]

0232 375 3 555

Kurucumuz

Ebru KAHRAMAN
Eğitim Koordinatörü

Kurucumuz Ebru KAHRAMAN 1990 Fransa Strasbourg doğumludur. Tüm eğitim - öğretim hayatını Fransa’da tamamlamış, Türkiye ile olan bağlarını hiç bir zaman koparmamıştır. Yüksek öğrenimi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanlığı bölümünde tamamlamıştır. 2 yıl Fransa’da devlet anaokullarında eğitmenlik ve müdürlük görevlerini üstlenmiştir. Bir yıl boyunca da özel eğitim merkezinde eğitmenlik yapıp otizm üzerine akademik çalışma yapmıştır. Montessori sistemiyle öğrencilik yıllarında tanışan kurucumuz, Fransa ve İsviçre’de Montessori eğitimi alıp sertifikalarını tamamlamıştır.Bu özel eğitim geleneksel eğitim sistemine göre çocuğa çok daha etkili olduğunu savunan kurucumuz, çalıştığı anaokullarında bu felsefeyi eğitmenlerine ve müdürlere anlatıp sistemi başarıyla çocuklara sunmuştur. Montessori eğitim sistemi bu sayede Strasbourg Aile ve Sosyal Bakanlığı tarafından seminer konusu olmuş bütün eğitmenlere anlatılmıştır. Kurucumuz 2016 yılında Türkiye’ye dönüş yapıp Özel Piri Reis Okulları’nda fransızca okul öncesi öğretmenliği yaptı.Montessori sisteminin gerekliliğini tüm yaşamında uygulamış, daha nitelikli ve özgüvenli çocuklar yetiştirebilmek için Hayat Atölyesi Montessori Anaokulu’nu kurdu.

Felsefemiz

Hayatın en önemli dönemi üniversite çalışmaları değil, doğumdan altı yaşa kadar olan süredir. Çünkü bu, bir çocuğun gelecekte olacağı yetişkini inşa ettiği dönemdir. Sadece zeka değil, insanın bütün mümkün becerileri bu dönemde oluşur. Hiçbir yaşta çocuk, zekice bir yardıma, bu dönemde olduğu kadar ihtiyaç duymaz. » Maria Montessori. Hayat Atölyesi Anaokulumuzda Montessori felsefesini kendi felsefemiz olarak belirledik. Maria Montessori’nin de her zaman savunduğu gibi çocuk yetişkinin bir küçük örneği değildir, kendisine özgü bir doğası vardır. Bundan yola çıkarak amacımız, çocuğun gelişimi yolunda çıkan engelleri kaldırıp ona özgürlük tanıyarak rehber olabilmektir. Özel eğitim araçlarıyla hazırlanmış bir çevre içerisinde, çocuklarımız eğitimlerini kendi seçtikleri çalışmalar ve kendi belirledikleri süre içinde geliştirirler. Hayat Atölyesi’nde çocuklar bireysel çalısmalar ile hızlarına göre gelişirler. Çocuğa karşı bu özel bakıs açısı kendi özgüvenini geliştirir ve hatalarını kendi kendine düzeltmesini hedefler. Sonuç olarak, hedefimiz çocuklarımızın kendine yeterli bireyler olabilmeleridir. Hayat Atölyesi'nde eğitim, Montessori eğitim sisteminin de özünde olduğu gibi, mutlu ve özgüvenli çocuklar yetiştiren bir hayat eğitimidir.

Okulumuz

Hayat Atölyesi Montessori Anaokulumuz Eylül 2016 tarihinde açılmıştır. 3-6 yas arasındaki çocuklara Montessori felsefesini temel alarak Türkçe ve Fransızca diller ile aynı anda, okul öncesi eğitimi veriyoruz. Okulumuz hafta içi 08:00’dan 18:00’a kadar açıktır. Bu zaman birimi içerisinde çocuklar, gelişimlerine ve yaşlarına uygun tasarlanmış bir çevre içinde, günlük yaşam, duyusal gelişimi, dil eğitimi, fransızca, ingilizce,bale,drama fen bilgisi, matematik, müzik, dans, fiziksel gelişim ve sosyal bilgilere yönelik çalışmalara katılırlar.

Egitim üyelerimiz

İlkin Yeşil

Sınıf öğretmeni

Çisil Ay

Sınıf öğretmeni

Gaye Cizdan

Sınıf öğretmeni

Stella Saka

Müzik öğretmeni

Selin Paksoy

Kurum Müdürü

Bedriye Arkan Başsan

Drama eğitmeni

Şövket Kerimova

İngilizce öğretmeni

Doğuş Olcaydu

Bale ve Jimnastik öğretmeni

Magali Gisele Özvardar

Fransızca öğretmeni

Eylem Öz

Fransızca öğretmeni
To Top ↑